درباره پارس انلاین

 

 

 

 

در یک نگاه 

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌ی بخش خصوصی ارایه کننده‌ی خدمات دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، توانسته است با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و متخصص خود و با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه‌ی دسترسی به آخرین ابزارهای ارتباطی و اینترنتی، خدمات متنوع، کارساز و موثری را برای تمامی کاربران در سطح کشور فراهم سازد.

مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات این گروه، ارایه‌ی راهکارهای متنوع برای دسترسی به اینترنت، خدمات مرکز داده‌ها همچون میزبانی وب، اشتراک فضا، سرور اختصاصی، سرور ابری (cloud) و … است.

خانواده بزرگ مشتریان گروه شرکتهای پارس آنلاین از مجموعه ای افزون بر ۱میلیون نفر از استفاده کنندگان خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL و VDSL) و بیش از یک هزار سازمان و موسسه خصوصی و دولتی استفاده کننده از خدمات سازمانی پارس آنلاین در اقصی نقاط کشور تشکیل شده است.

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین برای ارایه‌ی خدمات کارآمد و موثر به مشتریان خود، هم‌اکنون بالغ بر ۱٫۰۰۰ نفر از مدیران و نیروی انسانی خبره و متخصص را در خود جای داده است.

 

 

 

مهمترین فعالیت های پارس آنلاین

اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را می‌توان به صورت موارد زیر برشمرد:

 • ارایه‌ی خدمات گسترده دسترسی به اینترنت برای عموم کاربران
 • ارایه ی خدمات برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی
 • ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL و VDSL) و خدمات تکمیلی آن
 • ارائه خدمات به برج ها و مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری
 • ارایه ی خدمات ماهواره ای VSAT
 • ارایه‌ی خدمات پهنای باند اختصاصی
 • ارایه‌ی راهکارهای خاص ارتباطی برای سازمان‌ها و موسسات
 • ارایه‌ی خدمات میزبانی، اشتراک فضا (Co-Location) و سرور اختصاصی (Dedicatedserver)
 • ارائه خدمات دیتاسنتر اختصاصی (Cage)
 • ارائه خدمات سرورهای ابری (cloud)
 • پشتیبانی فنی از کلیه‌ی خدمات ارتباطات دیتا

 

 

ارزش ها و باورهای حاکم بر پارس آنلاین

 

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین به عنوان اولین و بزر‌گترین مجموعه‌ی ارایه‌کننده‌ی خدمات اینترنت و دسترسی به شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، ارایه‌ی خدمات کارآمد به مشتریان و پاسخ‌گویی موثر به نیاز آنان را رکن اصلی توسعه‌ی فعالیت‌های خود قرار داده است.

نگرش مشتری‌مداری حاکم بر فعالیت‌های گروه از همان ابتدای راه موجب شده است تا افزایش خوشنودی مشتریان، بهبود کیفیت محصولات و خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارایه‌ی خدمات نوین، افزایش کارآیی و پشتیبانی فنی و رقابت سالم و اصولی با رقیبان جزو مهم‌ترین اصول و ارزش‌های فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین باشد. چه آن که، خدمت‌رسانی به جامعه و کمک به رشد و توسعه‌ی فرهنگ استفاده از اینترنت و دیگر ابزارهای نوین ارتباطی به عنوان شاخصی برای میزان رشد و توسعه‌ی کشور نیز همواره مورد توجه مدیران و کارکنان پارس‌آنلاین بوده است.

 

پشتوانه های فنی

بی‌تردید، ارایه‌ی آخرین امکانات و فناوری‌های روز جهان در حوزه‌ی ارتباطات دیتا، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های عظیم و قابل توجه بر روی تجهیزات فنی است. از این روی، پارس‌آنلاین از ابتدای فعالیت تا کنون، سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیری در زمینه‌ی توسعه تجهیزات و پشتوانه‌های فنی گروه انجام داده است. به گونه‌ای که برای ارایه‌ی آخرین امکانات پیشرفته‌ی جهان به مشتریان و انتقال آخرین دانش و فناوری‌ها به متخصصان کشور، تا کنون بخش عمده ای از سود حاصل از فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین صرف توسعه‌ی تجهیزات و امکانات فنی و نیروی انسانی متخصص گشته است. چه آن که، تعداد بی‌شمار اعضای خانواده‌ی مشتریان گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین نیز، پشتوانه‌ی ارزشمندی برای سرمایه‌‌گذاری‌های روزافزون بر تجهیزات و امکانات فنی بسیار پیشرفته‌ی روز جهان توسط پارس‌آنلاین شده است.

به همین خاطر است که شبکه ها‌ی ارتباطی پارس‌آنلاین با استفاده از پیشرفته‌ترین، مرغوب‌ترین و برگزیده‌ترین تجهیزات و امکانات فنی بنا شده است و هم‌زمان با توسعه آخرین امکانات و فناوری‌های روز جهان در حال توسعه و گسترش است. هم‌اکنون، شبکه ها‌ی ارتباطی گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، تجهیزات و پشتوانه‌های فنی زیر را در خود جای داده است:

 • هفت ایستگاه ارسال و دریافت (HUB) ماهواره‌ای با ظرفیت بیش از ۵۰۰۰ ترمینال ماهواره ای
 • ارتباط فیبر نوری بدون محدودیت ظرفیت با شبکه زیرساخت کشور
 • ارتباط فیبر نوری و سیمی با شبکه مخابرات ایران در سراسر کشور با ظرفیت های گوناگون
 • داشتن بیش از ۱۰۰ پاپ سایت ارتباطی در تهران و شهرهای اطراف برای پوشش شبکه ارتباطی بی سیم Wireless
 • داشتن بیش از ۱ میلیون پورت دسترسی پرسرعت ADSL در بیش از ۳۵۰ شهر و از طریق ۱۴۰۰ مرکز مخابراتی
 • دارا بودن بیش از ۱۰۰ خط E1 (هر خط با ظرفیتی معادل۳۰ خط تلفن معمولی) و بیش از ۵۰۰ خط تلفن آنالوگ
 • داشتن بزرگترین مرکز داده‌ (دیتاسنتر) بخش خصوصی در پردیس و تهران با ظرفیت بیش از ۳۰۰ رک

 

 

 

تاریخچه

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ به عنوان یکی از پیشرو ترین ارایه‌کنندگان خدمات دسترسی به اینترنت در ایران آغاز کرد. در آن هنگام، مباحث مرتبط با اینترنت و ابزارهای دسترسی به شبکه‌های جهانی در ایران بسیار نو بود و کاربران برای استفاده از جزیی‌ترین امکانات همچون داشتن پست الکترونیکی با مشکلات بسیار زیادی رو به رو بودند و ناگزیر باید مراحل بسیار پیچیده‌ای را برای دسترسی و استفاده از آن طی می‌کردند. وجود مشکلاتی از این دست از یک سو و رشد پرشتاب کاربرد اینترنت و ابزارهای آن در سراسر جهان توسط کشورهای پیشرفته از دیگر سوی، انگیزه‌ی اصلی تأسیس گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین برای ارایه‌ی خدمات اینترنت در ایران بود.

هر چند گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، فعالیت خود را با ارایه‌ی خدمات پست الکترونیکی به کاربران آغاز کرد، اما نگرش مدیریتی مؤسسان این گروه به خدمات اینترنت به عنوان یک کسب و کار پویا و بالنده از یک طرف و مسیری که از همان ابتدا برای رشد و توسعه خدمات و تأمین نیازهای فزاینده‌ی بازار و جلب رضایت مشتریان ترسیم شده بود از طرف دیگر، موجب شد تا پارس‌آنلاین به سرعت بتواند جایگاه بسیار مناسبی را به عنوان پیشروی این فعالیت در بازار به دست آورد و روزانه تعداد بسیار چشم‌گیری به شمار استفاده‌کنندگان از خدمات پارس‌آنلاین افزوده شود. به گونه‌ای که هم‌اکنون، خانواده‌ی مشتریان پارس‌آنلاین را گروهی بیش از یک میلیون نفر از کاربران خانگی و سازمان‌ها و مؤسسات تشکیل می‌دهند. چه آن که، برای ارایه‌ی خدمات کارآمدتر به این خانواده‌ی بزرگ، سود حاصل از فعالیت‌های شرکت نیز به طور مداوم صرف توسعه‌ی فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری بر تجهیزات و فناوری‌های جدید می‌گردد.

اینک، تعداد بی‌شمار اعضای خانواده‌ی مشتریان گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، پشتوانه‌ی ارزش‌مندی برای سرمایه‌‌گذاری‌های روزافزون بر تجهیزات و امکانات فنی بسیار پیشرفته‌ی روز جهان و انگیزه‌ی مناسبی برای بهبود هر چه بیش‌تر خدمات پارس‌آنلاین در کشور شده است. این روند هم‌افزایی، تا آن جا پیش رفته که بالاترین سهم از کاربران اینترنت کشور با فاصله‌ی قابل توجه نسبت به شرکت‌های همکار، به پارس‌آنلاین تعلق دارد و این موضوع، به پارس‌آنلاین وجهه‌ی ملی بخشیده است.

 

 

شرکت های زیر مجموعه

 

هم‌اکنون، گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین از پنج شرکت تخصصی تشکیل شده است. مجموعه‌ی خدماتی که به صورت تخصصی توسط هر یک از شرکت‌های گروه ارایه می‌شود، سبد کاملی از خدمات مورد نیاز افراد و سازمان‌ها را در زمینه‌ی بهره‌گیری از اینترنت و ابزارهای نوین ارتباطی جهان به وجود آورده است.

به دیگر سخن، گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین از مجموعه‌ای از شرکت‌های با شخصیت حقوقی مستقل تشکیل شده است که هر کدام از آنها برای ارایه‌ی یک شاخه‌‌ی تخصصی از خدمات اینترنت و ارتباطات دیتا تشکیل شده است تا گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین بتواند به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور دیتای خصوصی کشور، سبد کامل و کارآمدی را از مجموعه‌ی این خدمات با بالاترین کیفیت مورد انتظار به مشتریان سراسر کشور ارایه دهد.

در میان شرکت‌های گروه:

 • شرکت پارس‌آنلاین، وظیفه‌ی ارایه‌ی کلیه‌ی خدمات دیتاسنتر و خدمات خاص را به عهده دارد.
 • شرکت پارس‌آنلاین ارتباطات، مسئولیت تأمین بسترهای سیمی، فیبرنوری و بی سیم را در سراسر کشور به عهده دارد.
 • شرکت پارس ارتباطات، مسئولیت تأمین بسترهای ماهواره ای و ارائه خدمات انتقال داده از طریق ماهواره را به عهده دارد.
 • شرکت خدمات تلفنی بین الملل پارس آنلاین، وظیفه ارائه خدمات تلفنی بین الملل را به عهده دارد.
 • شرکت پارس نت، وظیفه ایجاد شبکه سراسری جهت بهره برداری از خدمات (اینترنت اشیاء IOT) در کشور را به عهده دارد.
 • شرکت پارس صدای ارتباط، به صورت تخصصی وظیفه ایجاد و مونیتورینگ مرکز تماس حرفه ای را بر عهده دارد.

 

شایان ذکر است، هم‌افزایی تخصص و دانش هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه، توان تخصصی گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را برای ارایه‌ی خدمات ارتباطات دیتا با بهترین کیفیت و منطبق بر استانداردهای جهانی افزایش داده است.

 

logo-samandehi